Publiczne Przedszkole Nr 12

26 lipca, 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Ścieżka

Informacja dotycząca żywienia dzieci w przedszkolu

Informujemy, że w naszej przedszkolnej kuchni przygotowując codzienne posiłki wykorzystujemy składniki, które mogą powodować alergie lub reakcje nietolerancji. Należą do nich:
Alergen nr 1 - Mąki zawierające gluten tj. z pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, orkiszu i produkty pochodne.
Alergen nr 2 - Jaj i produkty pochodne.
Alergen nr 3 - Ryby i produkty pochodne.
Alergen nr 4 - Produkty zawierające niewielkie ilości orzechów arachidowych, włoskich, laskowych, migdałów, pistacji.
Alergen nr 5 - Produkty zawierające niewielkie ilości soi, sezamu. gorczycy.
Alergen nr 6 - Mleko i produkty pochodne.
Alergen nr 7 - Seler i produkty pochodne.
Informacje o obecności poszczególnych alergenów podawane będą w codziennym jadłospisie pod odpowiednią datą (np. Alergen nr 1,2,3,4,5,6,7)
Jeżeli Państwa dziecko jest uczulone na któryś z wyżej wymienionych składników, prosimy o przekazanie takiej informacji nauczycielowi w grupie.
UWAGA
Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza ( w takim przypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).
Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

W związku z obowiązkiem stosowania m.in. przez placówki przedszkolne od dnia 13 grudnia 2014r. przepisów Rozporządzenia Nr 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), które mówi o obowiązku przekazywania konsumentom informacji na temat obecnego w serwowanej żywności składników lub innych substancji mogących powodować alergie nietolerancji, zamieszczamy do ogólnego zapoznania się wyciąg z w/w rozporządzenia w dziale "Dla Rodziców" - "Jadłospis".

SPOTKANIE Z TERAPEUTĄ

W dniu 21 października 2015r. o godzinie 17.00 będziemy gościć w naszym przedszkolu psychoterapeutę i pedagoga - pana Arkadiusza Hornika, który po raz pierwszy zaszczycił nas swoją obecnością 2 lata temu. Wówczas spotkał się on z gronem nauczycielskim i rodzicami, gdzie omówił wzajemną współpracę, podkreślał ogromną rolę rodziców w wychowaniu dziecka. Wydawało nam się, że to wszystko już wiemy, ale jego słowa sprawiły, że na nowo zaczęliśmy zastanawiać się nad naszym rodzicielstwem i nad tym, czy jesteśmy mądrymi, kochającymi rodzicami i czy nasza postawa i życie daje dziecku właściwe wzorce.

Przekazując swoją wiedzę prowadzący posługiwał się przykładami z życia i swojej pracy terapeutycznej. Stanowiło to spójną całość i skłaniało do głębokiej refleksji. Ci, którzy zdołali w codziennej gonitwie znaleźć czas na to spotkanie, wyszli usatysfakcjonowani i bogatsi w przemyślenia. Ubolewam nad tym, że tak mało osób skorzystało wówczas z zaproszenia i udziału w tym ciekawym, nietypowym spotkaniu. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Ci którzy nie byli żałowali, bo uczestniczący wystawili rewelacyjne rekomendacje prowadzącemu.

Na Państwa prośbę ponowiliśmy zaproszenie i pan Arkadiusz Hornik po raz kolejny będzie naszym gościem. Tematyka tegorocznego spotkania to: "Normatywne i nienormatywne kryzysy rozwojowe". Bardzo serdecznie zapraszam obojga rodziców lub partnerów. Już dziś zaplanujcie swój udział w spotkaniu. Jestem przekonana, że nikt z Państwa nie uzna tego czasu za zmarnowany. Naprawdę warto!!!

Przewidywany czas spotkania - około 2 godziny.

Dyrektor - Barbara Miszczak

JĘZYK ANGIELSKI DLA 5-6 LATKÓW

INFORMUJEMY , ŻE JĘZYK ANGIELSKI DLA 5-6 LATKÓW
BĘDZIE PROWADZONY W OPARCIU O PAKIET KART PRACY
PT.”MEMO THE DRAGON”
WYDAWNICTWA SUPERMEMO
RODZICE NIE ZAKUPUJĄ KSIĄŻEK, DZIECI BĘDĄ PRACOWAŁY NA MATERIALE PRZYGOTOWANYM PRZEZ LEKTORA

Ulotka dla rodziców

Przygotowanie dziecka do przedszkola

UBIERANIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA
Jakie ubrania, jakie obuwie:
    spodnie, spódniczki na gumkę, ani za luźną, ani za ciasną
    piżamki wciągane lub zapinane na guziki, jeśli dziecko już radzi sobie z tym
    nakrycie głowy, także w okresie letnim
    buty wyjściowe: bezpieczne (nie drewniaki i nie śliskie), łatwe do zakładania, zapinane na rzepy lub sznurowane, jeżeli dziecko już
sobie radzi ze sznurowaniem
    kapcie: na gumowej podeszwie, zakryte, nie sznurowane, a
łatwe do założenia
    biżuteria zostaje w domu
    zapasowa bielizna i ubranie są to rzeczy, które leżą w przedszkolu i są wykorzystywane, gdy zachodzi tego potrzeba np. piżamka, majteczki, bluzka, rajstopki, spodenki,chusteczki jednorazowe

Wyposażenie przedszkolaka

Informujemy że, przedszkole czynne jest w godz. 6.00-16.30

WYPOSAŻENIE PRZEDSZKOLAKA
 kapcie
 przybory do mycia zębów
 worek ze zmienną odzieżą
 wierzchnie nakrycie głowy( okres letni)
 dzieci 3-4 letnie piżamka w worku podpisana

Składka na Radę Rodziców

Decyzją Rady Rodziców Publicznego Przedszkola nr 12 w Pile składka na fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2015/2016 wynosi 100 zł. Składkę można uregulować jednorazowo lub na 2 raty lub więcej u intendentki przedszkola lub na konto Rady Rodziców(42 8943 0004 0009 4142 2000 0010).

Ubezpieczenie dzieci

W roku szkolnym 2015/2016 decyzją Rady Rodziców dzieci ubezpieczone są w firmie UNIQA. Składka roczna wynosi 26 zł, ubezpieczenie jest na kwotę 10.000 . Wpłatę na ubezpieczenie pobiera do końca września 2015r pani intendentka.

wicedyrektor Barbara Wodowska

Zebranie z rodzicami

Informujemy Państwa, że zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 09. 09. 2015r o godz. 16.30 w sali gimnastycznej.

wicedyrektor: Barbara Wodowska

Informacja na temat książek w nowym roku szkolnym

PAKIETY KSIĄŻEK DLA DZIECI  W ROKU SZK. 2015/2016

1.    Pakiet „Kalendarz przedszkolaka” dla 5 latka  wyd. PWN  ( grupa „Słoneczka” – w poprzednim roku szkolnym – grupa Liski)