Publiczne Przedszkole Nr 12

03 maja, 2015

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Ścieżka

Home

Aktualności

Nabór do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

Informujemy, że w dniach: 7 - 17 kwietnia 2015r. należy składać wnioski o przyjęcie nowych dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/2016 wraz z niezbędnymi załącznikami potwierdzającymi spełnianie zaznaczonych we wniosku kryteriów. Niezbędne druki są dostępne na stronie: https://nabor.pcss.pl/pila lub w siedzibie przedszkola (gabinet intendentki). Proszę o dostarczenie dokumentów zgodnie z zasadami rekrutacji.

Przypominam, że wniosek wypełniony elektronicznie należy wydrukować,  podpisać i dostarczyć do przedszkola. W przeciwnym wypadku takie zgłoszenie jest nieważne i dziecko nie będzie brało udziału w naborze.

Dyrektor - Barbara Miszczak

Bal karnawałowy

Informuję, że dnia 28 stycznia 2015r. odbędzie się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Przypominamy o przygotowaniu na ten dzień odpowiednich strojów dla dzieci.

Dyrektor: Barbara Miszczak

Konsultacje społeczne

Planujesz zapisanie dziecka do przedszkola?
Pomóż nam zdecydować, jakie kryteria gminne powinny być brane pod uwagę!
Zapoznaj się z kryteriami sugerowanymi przez Gminę Piła. Wskaż, które z nich – Twoim zdaniem – są najważniejsze lub zaproponuj nowe!
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących kryteriów rekrutacji do pilskich przedszkoli.
Zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty, rekrutacja do przedszkoli prowadzona jest w oparciu o kryteria określone w ustawie. Kryteria ustawowe wynikają z konstytucyjnego obowiązku zapewnienia pomocy szczególnie potrzebującym. Są to:
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Jednocześnie, ustawa dała samorządom możliwość ustalenia sześciu własnych kryteriów gminnych uwzględniających potrzeby dziecka i jego rodziny oraz lokalne potrzeby społeczne.
Kierując się opiniami dyrektorów przedszkoli oraz propozycjami zgłoszonymi przez rodziców, stworzono katalog tych kryteriów oraz przyznawanych punktów:
1) kandydat mający odbyć roczne przygotowanie przedszkolne – 32 punkty;
2) kandydat, którego oboje rodzice (prawni opiekunowie) pracują, pobierają naukę w trybie dziennym, prowadzą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne – 16 punktów;
3) kandydat, którego jeden z rodziców (opiekunów prawnych) pracuje, pobiera naukę w trybie dziennym, prowadzi działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne – 8 punktów;
4) kandydat, którego rodzeństwo będzie kontynuowało w tym samym roku szkolnym edukację przedszkolną w najbardziej preferowanym przedszkolu – 4 punkty;
5) kandydat, którego w odległości do 3 km od przedszkola znajduje się miejsce pracy przynajmniej jednego z rodziców (opiekunów prawnych) – 2 punkty;
6) kandydat, którego rodzice są wspierani w zapewnieniu należytej opieki nad dzieckiem przez krewnych (np. dziadków kandydata) zamieszkujących w odległości do 3 km od przedszkola lub przez rodzeństwo kandydata, które uczęszcza do szkoły znajdującej się w odległości do 3 km od przedszkola – 1 punkt.
Na tym etapie chcielibyśmy poznać Państwa opinie dotyczące przedstawionych kryteriów lub wspólne stworzenie katalogu innych sześciu kryteriów, które możliwie jak najbardziej spełniłby oczekiwania społeczne. W związku z powyższym , zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu lub złożeniu uwag- zaproponowania własnych kryteriów oraz ich wagi (liczba punktów), które brane będą pod uwagę podczas przeprowadzania postepowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Piła.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami Gminy Piła odbędzie się 29 stycznia 2015r, w Urzędzie Miasta Piły, Pl.Staszica 10, II piętro pokój nr 229A w godz.: 16.30-17.30. Własną opinię lub uwagi, należy zgłaszać pisemnie od 27.stycznia do 4 lutego 2015r do Urzędu Miasta Piła, Wydział Oświaty Kultury i Sportu, Pl. Staszica 10 , pokój 219 (II piętro) lub drogą elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wydział Kultury i Sportu

Urzędu Miasta Piły

Zaproszenie na szkolenie

W związku z udziałem naszego przedszkola w ogólnopolskim programie: "Dzieciństwo bez próchnicy" zapraszamy Rodziców na krótkie spotkanie  edukacyjne ze stomatologiem w dniu 14 stycznia 2015r. o godzinie 16.15. Również w tym dniu pani dietetyk przedstawi prelekcje na temat: "Zdrowe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym".
Dla osób, które wezmą udział  w szkoleniu pan stomatolog przewidział drobne "prezenty". Ogólny czas spotkania przewidywany jest na ok. 45 min.
Zachęcam do udziału.
Dyrektor - Barbara Miszczak

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dnia 3 XII obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w naszym przedszkolu w dniu dzisiejszym zostały przeprowadzone zajęcia w poszczególnych grupach na temat osób niepełnosprawnych. Zabawy zorganizowane zostały przez specjalistów pracujących w naszej placówce panie: Agatę Siedlok- pedagoga, Agnieszkę Soroczyńską- psychologa , Katarzynę Szałowińską -logopedę i Agnieszkę Jankun - rehabilitanta ruchowego. Dzieci obejrzały okolicznościowy film edukacyjny, prezentację multimedialną , wymieniały swoje obserwacje związane z osobami niepełnosprawnymi oraz wykonywały prace plastyczne. Z wykonanych prac powstała w holu przedszkola galeria.Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę. Myślimy, że wiadomości jakie dzisiaj otrzymały długo pozostaną w pamięci.

Wicedyrektor: Barbara Wodowska

Pilne!

W związku z trwającymi pracami na placu zabaw polegającymi na przygotowaniu terenu do położenia nowej nawierzchni (trawy) mamy do przekazania wybraną ziemię i resztę starej trawy, które można wykorzystać do wyrównania terenu, zasypania nierówności, itp. Poszukujemy też kogoś, kto mógłby nieodpłatnie przetransportować trawę w rolkach ze Spółki Wodno - Ściekowej GWDA. Jednocześnie chciałabym podziękować wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję i zapraszam innych do pomocy. Prace będą trwały jeszcze przez następny tydzień w godzinach dopołudniowych (od 7.00 do 15.00).

Chętnych proszę o kontakt z dyrektorem placówki.

Barbara Miszczak

Dzień sportu

Informujemy Państwa , że dnia 10.10.2014r. o godz.10.00 odbędzie się w naszym przedszkolu "Dzień Sportu" dla dzieci z  grup starszych tj. Gąski, Jagódki, Żabki i Słoneczka. Prosimy rodziców o przygotowanie dla swojej pociechy wygodnego stroju sportowego. Podobny Dzień Sportu dla dzieci z grup młodszych odbędzie się w późniejszym terminie o czym Państwa poinformujemy.

Wycieczka Bambibusem

Dnia 26.09.2014 r dzieci z grupy "Gąski" , a 21.10. 2014r dzieci z grupy "Zajączki" pojadą na wycieczkę specjalnym autobusem- Bambibusem do Parku owadów w Lubnicy. Szczegóły wyjazdu przekażą Państwu nauczycielki grup. Życzymy dzieciom wielu wrażeń.

 

Zęby małego dziecka

Informujemy Rodziców, że nasze przedszkole w bieżącym roku szkolnym przystąpiło do projektu pt.: „Dzieciństwo bez próchnicy". Jest to projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt będzie realizowany w latach 2014 - 2017. Celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod adresem:
www.zebymalegodziecka.pl/

Ubezpieczenie

W roku szkolnym 2014/2015 decyzją Rady Rodziców dzieci  ubezpieczone są w firmie INTERRISK.

Istnieje możliwość wybrania przez rodziców grupy ubezpieczenia

I wariant na 8000 zł – składka roczna 27 zł

II wariant na 10000 zł – składka roczna 31 zł

Wpłatę na ubezpieczenie pobiera do końca września 2014r. pani intendentka.Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

Kontakt

Publiczne Przedszkole Nr 12

Adres: ul. Reja 11
64-920 Piła
tel./fax: 67-213-27-74
e-mail: przed12pila@gmail.com

Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Realizacja

charytatywnie (w ramach własnej promocji)

DirtySoft - Kamil Miszczak

e-mail DirtySoft

Statystyki

Odsłon : 34881

Dla pracowników